Ankara’da Fidan Dikim Şenliği Gerçekleşti

EKUD, Ankaralı tüm çevre dostlarıyla birlikte 10 Nisan 2016 Pazar sabahı, Yuva Köyü Karacakaya fidan dikim alanında yer alan Salih Boyraz Hatıra Ormanı’nı ziyarete ederek yeni fidanları toprakla buluşturdu.

Program vesilesiyle, geçen yıl oluşturulan “Salih Boyraz Hatıra Ormanı” ziyaret edilerek fidanların bakımı yapıldı ve yeni fidanlar dikildi.

Ankara Orman Bölge Müdürlüğünün de destek verdiği şenlikte, 3.200 yeni çam fidanı toprakla buluşturuldu. Fidan dikiminin ardından uçurtma şenliği, okçuluk talimi ve bilek güreşi müsabalakarının da yapıldığı etkinlikte izcilik faaliyetleri ve gıda kermesi yer aldı.

Fidan dikim etkinliğine destek veren dernek ve kuruluşlar şöyle:

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği ÇEKUD, Ankara Sosyal Gelişim Derneği SOGEL, Ankara’da faaliyet gösteren Etimesgut Eğitimciler Derneği(EED), İnsanlığa Hizmet Derneği(İHD), ASİLDER, AHİMDER (Etimesgut), Altındağ KEDDER, Batıkent BİLİMDER, Çankaya ÇEKUD, Dikimevi ÇEKUD, Gölbaşı ÇEKUD, Keçiören ÇEKUD, Mamak ASİLDER, Sincan ÇEKUD, Pursaklar PAKDER, ASFA Ferda Koleji, Hanımların Sesi Derneği, İklim Kulübü, Gülşen Hanımlar Derneği.

Program vesilesile çocuklar ve gençlerle birlikte aileler biraraya gelerek yeni fidanların dikildiği ve çeşitli etkinliklerin gerçekleştiği hayırlı ve bereketli bir gün geçirdi.