Köklerimiz Bu Topraklarda Projesi

Projelerimizden biri olan KÖKLERİMİZ BU TOPRAKLARDA PROJESİ kapsamında; geleneksel olarak bu sene ikincisini 07 Nisan 2019 tarihinde saat 13.00’te  Tüm Türkiye’de (81 ilde ve ilçelerde) ve Dünyada aynı anda (eş zamanlı) birlikte gerçekleştireceğimiz fidan dikim ve tohum ekimi faaliyeti ülkemizde ve dünyada yine BİR İLK ve REKOR DENEMESİ olacaktır. Bu etkinliklerdeki fidan dikimleri ve tohum ekimleri AYNI ANDA YAPILACAKTIR.

Bu projenin temel amacı; ağaçlandırmanın öneminin toplumun her kesiminden algılanmasının sağlanmasıdır.

07 Nisan pazar günü saat 13.00’de bütün illerde aynı anda başlayacak olan fidan dikimi ve tohum ekimi etkinliklerimize bütün doğa-çevre gönüllülerinin katılımlarını bekliyoruz.

Özel araçla Ulaşım:

E-80 Otobandan güzergâhı üzerinden gelenler için Çatalca – Büyükçekmece yol ayrımından çıkış yaptıktan sonra sola dönüş yapıp Çatalca güzergâhı yönünde 1 km gidildikten sonra Ahmediye köprüsünü geçmeden sağdan dönüş yaptığında dikim alanına ulaşacaktır.

E-5 güzergâhı üzerinden gelenler için Mimar Sinan Kavşağı – Çatalca yönüne giriş yapılıp 10 Km gidildikten sonra Ahmediye köprüsünü geçmeden sağdan dönüş yaptığında dikim alanına ulaşacaktır.

Toplu Taşıma İle Ulaşım:

401 ÇATALCA – YENİBOSNA hat nolu otobüs binip Havaalanı yolu durağında indikten sonra 500 metre yürüme mesafesi ile dikim alanına varabilirsiniz.