Etkinlikler

Köklerimiz Bu Topraklarda İstanbul Fidan Dikim Etkinliği

İstanbul Fidan Dikim Etkinliği  Tarih: 19 Mart 2023 Pazar  Saat: 11.00 Yer: Sancaktepe Fidan Dikim Alanı Konum: Sancaktepe Paşaköy Mesire alanından giriş sağlanacaktır. {{ vc_btn: title=Detayl%C4%B1+bilgi+i%C3%A7in+t%C4%B1klay%C4%B1n%C4%B1z.&link=url%3Ahttps%253A%252F%252Fwww.dikiliagacimvar.com%252Fistanbul-fidan-dikim-etkinligi-mart-2023%252F%7Ctitle%3A%25C4%25B0stanbul%2520Fidan%2520Dikim%2520Etkinli%25C4%259Fi%2520%25E2%2580%2593%2520Mart%25202023%7C%7C }}

İTÜ, 250. Yılında Daha Yeşil Bir Türkiye İçin 250 Bin Fidan Dikiyor

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), 250. Yılda 250 Bin Fidan kampanyasıyla daha yeşil bir Türkiye hedefliyor. Kampanya, 11 Aralık 2022 Pazar günü Silivri Çantaköy ağaçlandırma sahasında toprakla buluşturulan ilk fidanlarla birlikte başladı. “İTÜ 250. Yıl Hatıra Ormanı” yeni bağışçılarını bekliyor! İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) & dikiliagacimvar.com işbirliğiyle , 250. Yıl Etkinlikleri kapsamında başlattığı “250. Yılda 250… Yazıya git

İTÜ 250. yıl 250 Bin Fidan

Ülkemizin köklü üniversitesi İTÜ İstanbul Teknik Üniversitesi’nin 250. yıl etkinlikleri kapsamında ortaklaşa başlattığımız “250. Yılda 250 Bin Fidan” kampanyasıyla, ülkemizin 81 ilinde kök salıp büyüyecek olan fidanlarla, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmayı hedefliyoruz!

Lokman Hekim Üniversitesi kampüsüne 6 bin fidan

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) ve Ankara Lokman Hekim Üniversitesi iş birliğiyle üniversite kampüsünde ağaçlandırma etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik Lokman Hekim Üniversitesi (LHÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mehmet Altuğ, LHÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Gümüşel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zehra Gölbaşı, LHÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Belma Gümüşel, LHÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. İsmet Şahin,… Yazıya git

İstanbul’da yeni fidanlar toprakla buluştu – Etkinlik

Üniversite öğrencileri, öğretim üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyamızdan firmalar sosyal sorumluluk kapsamında Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) ve Çatalca Orman İşletme Müdürlüğü Durusu Şefliği iş birliğiyle İstanbul’un Arnavutköy ilçesi Baklalı köyü fidan dikim alanında fidan dikim etkinliği düzenlendi. Yeni dikilen fidanlarla birlikte son bir yılda ÇEKUD’ün organizasyonuyla İstanbul’da dikilen fidan sayısı 70 bine... Yazıya git

Türkiye Kore Dostluk Ormanı

Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi Won Ik Lee’nin  katılımıyla Osmaniye’de gerçekleştireceğimiz 6. Türkiye – Kore Dostluk Ormanı fidan dikim törenimize davetlisiniz. Haberin detayları için tıklayınız.

5. Türkiye – Kore Dostluk Ormanı Fidan Dikim Töreni

Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi Won Ik Lee’nin  katılımıyla Muğla’da gerçekleştireceğimiz 5. Türkiye – Kore Dostluk Ormanı fidan dikim törenimize davetlisiniz. Dikim Alanı Koordinatları: 37°12’29.0″N 27°41’02.6″E Google Plus Code: 6M5M+6JF Bodrum, Muğla

İstanbul – Türkiye – Kore Hatıra Ormanı Fidan Dikim Töreni

İstanbul, Türkiye - Kore Dostluk Ormanı Fidan Dikim Töreni Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sung-kyu WOO'nun katılımıyla gerçekleştireceğimiz İstanbul  - 'Türkiye – Kore Dostluk Ormanı' fidan dikim törenimize davetlisiniz. Tarih: 27 Aralık 2021 Saat: 11:00 Yer: Ballıca Köyü, Pendik, İstanbul, Türkiye

Türkiye – Kore Dostluk Ormanı

Kore’nin Türkiye Büyükelçisi Won Ik Lee’nin katılımıyla gerçekleştireceğimiz Türkiye – Kore Dostluk Ormanı fidan dikim törenine davetlisiniz. Tarih: 18 Kasım 2021 Saat: 10:10 Yer: Serik, Antalya, Türkiye Lokasyon: https://bit.ly/181121location 이원익 주터키 대한민국 대사가 참석한 한-터키 우정의 숲 묘목 심기식에 여러분을 초대합니다. 날짜 : 2021년 11월 18일 시간 : 14:00 위치 : 터키, 안탈리아, Serik https://bit.ly/181121location… Yazıya git

Geleceğe Nefes 2021

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü Tarafından her yıl Türkiye genelinde ve dünyanın bir çok noktasında 11.11’de gerçekleştirilen “Milli Ağaçlandırma Bayramı” nda ÇEKUD ve ÇEKUD & Dikili Ağacım Var Gönüllüleri olarak biz de yer alacağız. Dikim alanlar ve detaylı bilgi için ÇEKUD il temsilciliklerinden ve https://gelecegenefes.com/ adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Köklerimiz Bu Topraklarda fidan Dikim Alanları

Köklerimiz Bu Topraklarda fidan dikim alanları için tıklayınız

Köklerimiz Bu Topraklarda Projesi

Projelerimizden biri olan KÖKLERİMİZ BU TOPRAKLARDA PROJESİ kapsamında; geleneksel olarak bu sene ikincisini 07 Nisan 2019 tarihinde saat 13.00’te  Tüm Türkiye’de (81 ilde ve ilçelerde) ve Dünyada aynı anda (eş zamanlı) birlikte gerçekleştireceğimiz

Prof. Dr. Mahmud Es’ad ÇOŞAN Hatıra Ormanı

Çanakkale Ayvacık ilçesinde bulunan Prof. Dr. Mahmud Es’ad COŞAN Hatıra Ormanı alanında

ÇEKUD ve DOĞA GÖNÜLLÜSÜ ÖĞRENCİLER ALKÜ’YÜ YEŞİLLENDİRİYOR

ÇEKUD gönüllüleri ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) öğrencileri ALKÜ’nün yeni yapılan meydan alanını yeşillendiriyor.

Geleceğe Bir Fidan Da Sen Dik

ÇEKUD, ÇASGED ve Ahmetçe Derneği iş birliğiyle “Geleceğe Bir Fidan Da Sen Dik” etkinliği

İnsan ve Akıllı Şehirler

ÇEKUD Türk Telekom İşbirliği

ÇEKUD’un “Bir Dikili Ağacım Var” ağaçlandırma kampanyası için başlatılan proje kapsamında Türk Telekom ile işbirliği yapıldı.

ÇEKUD Tokat’ta 200 Fidanı Daha Toprakla Buluşturdu

Çevre Kuruluşları Dayanışma Platformu ( Çekud ) Tokat’ta Turhal Çevre Kültür ve Spor Kulübü ile birlikte 200 adet fidanı toprakla buluşturdu.

ÇEKUD Karaman’da 350 Fidanı Daha Toprakla Buluşturdu

Çevre Kuruluşları Dayanışma Platformu ( ÇEKUD ) Karaman’da gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği ile 350 fidanı daha toprakla buluşturdu.

GELECEK NESİLLERİMİZ İÇİN FİDAN DİKMELİYİZ

Ülkemizde 1976 yılından beri her yıl 21 Mart günü Dünya Ormancılık Günü ve bu günün içerisinde bulunduğu hafta da “Orman Haftası” olarak değerlendirilmektedir.

253 Bin Şehide 253 Fidan

Manisa’da, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 102’nci yılı dolayısıyla 253 bin şehidin anısına 253 fidan dikimi gerçekleştirildi.

ÇEKUD Adıyaman’da

ÇEKUD Adıyaman İl Danışmanlığı ve Adıyaman Üniversitesi iş birliği ile Adıyaman’da ağaçlandırma çalışmaları kapsamında, Adıyaman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi çevresine 250 adet fidan dikildi..

Tohumdan Fidana Projesi Konya Selçuklu’da Yine Hayata Geçiyor

Selçuklu Belediyesi Proje Destek Programı kapsamında Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD), Konya Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇED) ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile “Minik Ellerden Büyük İşler-Tohumdan Fidana” projesi tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Ağaçlandırma Çalışmalarımız Devam Ediyor

Toplumda çevre ve ahlak bilincini arttırarak, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre oluşmasına katkı sağlamayı hedef edinen ÇEKUD, ülkemizde meydana gelen tüm olumsuz şartlara rağmen bundan etkilenmeden gönül verdiği “Kıyamet anında bile ağaç dikmeyi düstur edinmiş bir inancın” bağlısı olarak amaçlarını yerine getirmeye devam ediyor.

ÇEKUD Selçuklu’da

24 Nisan.2016 Pazar günü, Sille Mahallesi Karataş Mezarlığı Mevkiinde Selçuklu Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği, AK Parti Konya Milletvekili Dr. Hüsniye ERDOĞAN, Selçuklu Kaymakamı Sabit KAYA; Konya Orman Bölge Müdürü Bekir KARACABEY, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim ALTAY, …

ÇEKUD Darende’de

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği ile Malatya Daren’de İlçesinde Öncü İzcilik Kulübü kız izcileri ve Darende Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri Darende Kaymakamlığı ortaklaşa 16.04.2016 günü saat 13.00’da ağaç dikimi gerçekleştirilmiştir.

ÇEKUD Kırşehir’de

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneğinin (ÇEKUD) Türkiye genelinde yürüttüğü “BİR FİDAN BİN HAYAT” kampanyası kapsamında Kırşehir Ahi Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü (AHİGSK), Kırşehir SEVA Ahlak Kültür Çevre Derneği (SEVADER) ve Kırşehir Orman Bölge Müdürlüğü’nün katkıları ile 10 Nisan 2016 Pazar Günü Ökse mevkiinde bulunan Şehitler Ormanı’nda ağaçlandırma çalışması yapıldı.

Ankara’da Fidan Dikim Şenliği Gerçekleşti

EKUD, Ankaralı tüm çevre dostlarıyla birlikte 10 Nisan 2016 Pazar sabahı, Yuva Köyü Karacakaya fidan dikim alanında yer alan Salih Boyraz Hatıra Ormanı’nı ziyarete ederek yeni fidanları toprakla buluşturdu.

ÇEKUD Sakarya’da

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) ve Agâh Sosyal Gelişim Derneği’nin organizasyonu ve Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü’nün desteği ile ağaçlandırma faaliyeti düzenlendi. Çok sayıda kişinin ve Sakarya Gençlik Kulübü izcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğinde 350 civarında çınar ve çam fidanları dikildi.

Minik Ellerin Diktiği Fidanlar Toprakla Buluştu

Çamlıca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin 5 ve 6. sınıflarında okuyan öğrencilerinin diktikleri fidanlar toprakla buluştu. 12 Nisan 2016 Salı günü Şile yolu güzergâhında yapılan fidan dikim şenliği büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

KURTKÖY’DE FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

“Umutlarımızı Yeşertiyoruz” ÇEKUD (Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği), Halil Kaya Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliği, İstanbul Anadolu yakasından ÇEVDER (Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneği) ve PUSULA ( Sosyal Gelişim Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü) desteğiyle organize edilen fidan dikim programı 10 Nisan 2016 Pazar günü saat 10.00’da Kurtköy Mevkii, Tavukçuyolu Mesire Alanı Yanı’nda… Yazıya git