KURTKÖY’DE FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

“Umutlarımızı Yeşertiyoruz”

ÇEKUD (Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği), Halil Kaya Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliği, İstanbul Anadolu yakasından ÇEVDER (Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneği) ve PUSULA ( Sosyal Gelişim Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü) desteğiyle organize edilen fidan dikim programı 10 Nisan 2016 Pazar günü saat 10.00’da Kurtköy Mevkii, Tavukçuyolu Mesire Alanı Yanı’nda gerçekleşti.

Program, selamlama konuşmalarıyla başladı. Halil Kaya Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sayın İlyas BEKGÖZ, GEDİK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hülya GEDİK SADIKLAR ve ÇEKUD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Av. Muzaffer ÖZCAN birer selamlama konuşması yaptılar.

Çorba ikramı ve fidan dikim tarifi akabinde dikime geçildi. Katılımcılar ıhlamurları toprakla buluştururken mutlulukları gözlerden okunuyordu. Çok sayıda çocuk ve gençlerin katıldığı programa ayrıca İstanbul İl Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Demir, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ertaş, Gedik Üniversitesi Yönetimi ve Öğretim Görevlileri, Halil Kaya Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencileri, 70. Yıl Mesut Yılmaz İlkokulu öğrencileri, izci liderleri ve izci grubu, ögrenciler ve Sivil Toplum Kuruluşları, Üsküdar,Ümraniye ve Beykoz’dan çevre gönüllüleri katıldı. Bin beş yüz adet ıhlamur toprakla buluşturulduktan sonra İzci Lideri Kadir Coşkun öncülüğunde çocuk ve genç katılımcılara yönelik izci oyunları oynatıldı. Oyunların ardından program sona erdi.