Tohumdan Fidana Projesi Konya Selçuklu’da Yine Hayata Geçiyor

Selçuklu Belediyesi Proje Destek Programı kapsamında Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD), Konya Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇED) ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile “Minik Ellerden Büyük İşler-Tohumdan Fidana” projesi tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Selçuklu Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen programa Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, AKÇED Başkanı Hasan Ahat, ÇEKUD Genel Sekreteri Av. Cengiz Kömürcü, ÇEKUD Orta Anadolu Bölge Danışmanı Dr. Mahmut Alan, Konya İl Danışmanı Muhammed Ali Demirhan ve projenin uygulanacağı 57 okuldan koordinatör öğretmenler katıldı.

“Minik Ellerden Büyük İşler-Tohumdan Fidana” projesinin tanıtım toplantısının açılış konuşmasında AKÇED Başkanı Hasan Ahat; çocukların kendi elleriyle tohumdan fidan yetiştireceği bu projeye destek veren Selçuklu Belediyesine ve İlçe Milli eğitim Müdürlüğüne teşekkürlerini sundu.

ÇEKUD Genel Sekreterinin ÇEKUD hakkında bilgi vermesinin ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar da konuşmasında; Tohumdan Fidana Projesini çok önemsediğini, ilçede bulunan bütün okul yöneticileri ve öğretmenlerinde bu projeye sahip çıkacaklarına emin olduğunu belirtti.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da, “Gerçekleştirdiğimiz faaliyetler arasında en çok önemsediğimiz, çevre bilinci olan ahlak sahibi gençler yetiştirmektir” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından ÇEKUD Orta Anadolu Bölge Temsilcisi Dr. Mahmut Alan uygulamalı olarak tohum ekimini anlattı. Ardından Selçuklu Belediye Başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdür tarafından temsili olarak tohum ekimi gerçekleştirildi.

Programın son bölümünde ise programa katılan koordinatör öğretmenlere proje hakkında detaylı bilgi verildi ve tohumun nasıl ekileceği anlatıld